איך נבחר חוג לילד/ה? האם נשלח את הבת לחוג ריקוד? מה הסיכוי שהבן שלי יהפוך למוצארט? בקיצור מה צריך להוביל אותנו בדרך לבחירת חוג לילד?

כלל ראשון והוא – שתראו את ילדכם נהנה כשהוא מבצע את הפעילות – אם הילד יושב כל היום צמוד לפסנתר כנראה שהוא הוא אוהב לנגן.

שימו לב לנטיה ההורית שלנו להשליך על הילד את מה שאנחנו אוהבים או רוצים שהוא יעשה ולא מה שמתאים לו או מה שהוא נהנה ממנו, לכן חשוב מאוד לנסות להיפרד מהאמא הפולנייה שבנו, ולהיות אובייקטיביים לרגע כלפי הילד ולראות האם הוא נהנה.

נכון תמיד רצית להיות שחקן שחמט טוב? או אולי רצית לנגן בכינור? אלה החלומות שלכם, ההורים. תנו לילד לבחור את תחומי הענין שלו בחיים, אפשר לכוון אבל בלי לזלזל באינטואיציה שמובילה אותו פעמים רבות למקום שבאמת מתאים לו.
גם אם הוא נהנה לחבר יצירות מעץ ואנו חוששים שהוא בדרכו להיות נגר, עצרו לרגע והבינו שחוג בבית הספר זה לא מה שבאמת ישפיע על מהלך חייו של בנכם, אלא שפה אתם מקנים לו תחביב חשוב שבונה את בטחונו של הילד ומספק לו פעילות ראויה לשעות הפנאי.

התאמה – כמו שאמרנו ההתאמה היא לפי מידת ההנאה. אם הילד נהנה לבוא לשיעורים. כמובן שיש גם התמודדיות פיזיות ונפשיות היו ערים לכך ודעו כי החוג כמו כל לימוד רציני דורש התמודדיות נפשיות ופיזיות. בכל מקרה עכבו אחר הילד בבית האם הוא ניגש מיוזמתו לפסנתר? האם הוא יוצר יצירות באופן עצמאי (בחוגי יצירות למניהם, שימו לב שישנם שלבים שבהם הילד עדיין לא בשל לפעול באופן עצמאי) איך הילד מגיב למוזיקה? וכן על זה הדרך. בכדי שהמעקב יהיה יעיל היו בקשר עם המורה בחוג.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'Mame' ותישארו מעודכנים

שיעור נסיון- ברוב החוגים אפשר לשלוח את הילד לשיעור נסיון אל תוותרו אל כך, כשהילד יהיה בשיעור בפועל האינטואיציה שלו תכנס לפעולה והוא יחוש האם באמת זה מתאים לו. כשהילד חוזר משיעור הנסיון ורע לו נסו לברר האם זה בגלל שהחוג לא מתאים או ישנם סיבות צדדיות כאלו ואחרות.

סיכונים- בחוגי ספורט ישנו סיכון אם הספורט נעשה באופן קיצוני, הוא עלול לפגוע בגוף. בימינו יש הקפדה על ביצוע תרגילים בצורה בריאה המחזקת ומגמישה את הגוף תוך שימת לב ליכולותיו הפיזיות של כל ילד, דבר שתורם לצמצום משמעותי של הסיכונים. וודאו שהחוג עומד בדרישות הבטיחות.

דימוי גוף – בחוגים כמו ספורט וריקוד הילדים נמצאים בקבוצת סיכון להחישף לבעיות אכילה. אחת הסיבות היא העיסוק המרובה בגוף, וההסתכלות על היכולת של הגוף ככלי עבודה לכן יש לשים לב שהתוזה של הילד/ה היא נכונה ובריאה. חזקו את הדימוי והערך העצמי של הילד דבר חשוב תמיד.

בחירת המורה – הקפידו להיות לפחות פעם אחת בשיעור עם הילד ראו איך המורה מתייחס לילדים. נכון אינכם אנשי מקצוע ואתם לא באמת יכולים לבחון את יכולתיו המקצועיות של המורה (וגם אין טעם לנסות) אבל החוויה שלכם מהגישה של המורה ומצורת העברה של השיעור היא חשובה מאוד.

וכמובן עשו סקר שוק של מחירים מקצועיות וכדומה האינטרנט הוא כלי מצויין.